...
The post thumbnail

CFD jak działa?

Na czym polega inwestowanie w CFD

Cała zabawa w Kontrakt różnicy kursowej (CFD) polega na tym, że mamy zakład o wygraną lub przegraną w zależności od kursu. Przykładowo ustalam że kurs np. paliwa będzie rósł. Płacę 20x mniej niż gdyby to było na prawdziwym rynku ( taki czarodziejski bajer, dla lepszego wrażenia, że można z niższą kasą zaczynać ). Ustalam w jakim momencie ma zostać depozyt odmrożony i sprzedany. Ustaliłem, że kupuję, bo spekuluję, że kurs paliwa będzie rósł. Kurs rośnie i w zależności jakie wartości ustaliłem to tyle dostaje pieniędzy.

Kto wygrywa w CFD

Decyzja kto wygra i ile oraz kiedy jest związana z aktualnym kursem. Zwyczajnie program brokerski odczytuje aktualne kursy i wg. tych kursów dzieli pieniądze graczy pomiędzy sobą wg. odpowiedniego algorytmu, który łączy te wyniku kursu z tym co gracze „zainwestowali”.

Skąd się biorą pieniądze w CFD

Pieniądze się nie biorą ani z dywidend, ani z firm czy banków. Pieniądze się biorą w 100% od innych graczy. Nie ma szans, że wyciągniemy pieniądze od Tesli czy koncertu paliwowego. Oni działają realnie na rynku i wywołują zmianę kursu cen, który pobiera CFD. Na tym odniesienie do realnego rynku się kończy. Dalej to zwykły podział pieniędzy graczy pomiędzy sobą, tj. zwyczajny poker.

Kontrakty CFD ryzyko

Ponad 74% graczy w CFD dokłada do tego interesu – zarabiają brokerzy i pozostali lepsi gracze.

Czy Forex to hazard

https://pieniadze.rp.pl/sponsorowane/art17463181-trading-to-nie-hazard-co-zrobic-by-inwestowanie-nie-zmienilo-sie-w-droge-do-bankructwaa

Otrzymałem dziś telefon od brokera CFD. Zainteresowałem się tematem CFD jak działa i nie omieszkałem dopytać się wszelkich szczegółów odnośnie tych „inwestycji”.

W powyższym artykule widać ewidentne pisanie dla pisania. Temat czy coś jest grą a nie inwestycją jest trywialny.
Cytat

A czy w grze niczego się nie minimalizuje, nie kalkuluje, nie ponosi ryzyko? Tego typu artykuły pisane są na potęgę chyba tylko po to by nie było głosu sprzeciwu w Google. Brednie jakich mało aby zapchać eter w Google i nie dać do zrozumienia, że to jeden wielki bullshit.

CFD opinie

Wpisując frazę w Google „CFD opinie” nie znalazłem żadnej sensownej odpowiedzi. Zakrawa mi to na jakiś spisek czy wypozycjonowanie pewnych trendów. Natomiast mojej opinii nie będę depozycjonował.

To co usłyszałem dziś to nakłanianie ludzi do tzw. „inwestycji”, gdyż warto szukać wygodnego i łatwego sposobu na zarobek, zwłaszcza za Covida, gdy ludzie potrafili pracę ( czyli dobić leżącego ). Są firmy poszukujące i nakłaniające ludzi do tanich inwestycji, bo nie trzeba wejść na giełdę, żeby zagrać, bo wystarczy mały koszt, np. 1000zł. Pieniądze nie pochodzą z rynku, jest to rynek hermetycznie zamknięty, składający się wyłącznie z innych graczy. Nie gra tutaj taka firma jak np. Tesla. Nikt nie płaci dywidend. Jedynie co można zrobić to oszukać innego gracza. Każda transakcja zasila 6 centów całą firmę włoską i na tym opiera się ich zarobek. Im więcej graczy robi drobnych transakcji tym więcej firma zarabia. Nie istotne jest czy gracz przegrywa czy wygrywa z innym graczem, dla firmy istotne jest by było dużo graczy i dużo przelewów.

Firma zachęca taniością i łatwodostępnością. Mocno namawia na „praktykę” niż na to żeby najpierw zaznajomić się z tematem. Dokładnie nie wiem czym różni się od hazardu. Na pewno nie polepsza rynku, a go psuje. Najgorsze jest to, że używa się retoryki inwestycji, a nie zwykłej gry spekulacyjnej, która do niczego nie służy. Granie na giełdzie powoduje pewne realne inwestycje i rozwój gospodarek. Granie na CFD powoduje przepływ gotówki z jednej kieszeni do innej, bez wywołania żadnej wartości dla świata. Takie coś nie powinno nigdzie istnieć.

Sprawdź tu czym jest mailing w biznesach B2B! Jak pozyskać klienta w 2023 roku – SEO

Brak komentarzy

To comment you need to be logged in!

Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.