...
The post thumbnail

BitCoin (BTC) oszustwo czy odrodzenie?

https://youtube.com/watch?v=ZSl3i0sN0b0
Palma MLM

 Ostatnio dochodzę do takich samych wniosków. Myślałem, że jakieś krypto są dobre jakieś złe, ale jednak wszystkie są złe. Jeżeli Państwa nie mają kontroli nad pieniądzem to nigdy się na to nie zgodzą i będą robić różne ograniczenia , sprawdzanie itp. by udupić ludzi którzy używają. Kolejny argument to że ludzie w większości boją się nowych bajerów. I mimo, że Bitcoin jest dobry , lepszy, wydajniejszy tańczy itd. to zdecydowana większość ludzi nie pojmie tego( do tego trzeba by było rządu który by narzucił siłą odpowiednią walutę – wtedy by musieli się zgodzić i po jakimś czasie by jej zaufali jeżeli wszystko by było ok ) i będzie się bała zmian. Z kolei małe grupki Bitcoinofanów będą prześladowani i niszczeniu w zarodku. By Bitcoin zaistniał to wymaga 2 rzeczy :

  • Stabilności cen – waluta musi mieć stałą cenę by ogórek kosztował tyle co ogórek, a nie raz kapusta a raz samochód.
  • Dużego obrotu toteż poparcia społecznego.

czyli koło się zamyka. Ludzie masowo nie będą używać, ze względu na niestabilność cen. Z kolei kupowanie Bitcoina zawsze będzie zniekształcać ceny. Więc jeżeli by ludzie używali Bitcoina to cena teoretycznie by była stabilna , ale stabilność cen powoduje jej paradoksalnie niestabilność, bo stabilność Bitcoina pokazuje, że jest to konkretna waluta w której można wyceniać towary a więc funkcjonować w gospodarce długoterminowo, ale ta pozytywna cecha spowoduje zainteresowanie ludzi tą „Dobra” walutą i ludzie zaczną kupować Bitcoina ze względu na te i inne cechy. A to z kolei spowoduje kolejną podwyżkę cen. Nie wiem tylko jak bardzo ta cena wtedy może się podnieść, czy wielokrotnie że destabilizuje się cena czy też nie. Jeżeli nie – przepraszam. Rządy używając propagandy na pewno przekonają większość do odstraszania od dobrej waluty. Wtedy motywacja ludzi zniknie na kombinowanie z nowymi walutami. A jeżeli większość społeczeństwa nie uznaje tego jako środek płatniczy to praktycznie nie wiele mogę za to kupić. To z kolei powoduje małą przydatność tej waluty i kolejne zniechęcenia do inwestowania w to. Więc jedynie totalną propagandę i kształcenie ludzi plus przekonanie tych głupich i zdemotywowanych wierzących w emeryturę itp. kiełbasy wyborcze trzeba by było stworzyć by przekonać większość do uznania tego za walutę. Ale chyba nawet wtedy by się to nie udało raczej. Więc szansa na zaistnienie jest zerowa. Może w innym pokoleniu dopiero coś takiego będzie miało miejsce.

BTC – oszustwo czy nie?

BitCoin (BTC) oszustwo czy odrodzenie? Jeżeli pomoże upłynnić pieniądze to w nierównomierny sposób, co będzie zwalczane przez rządy, to może w pewnych sytuacjach się przydać, ale jeżeli ma działać niekontrolowanie, to może wywołać inflację i pewne niebezpieczeństwa związane z kupowaniem np. broni. Teoretycznie nic nie jest stabilne, ale dążymy do w miarę sensownego określenia danego produktu. Jeżeli spekulacja nie zniknie, to nadal będzie BTC nieprzydatny, ale przydatny będzie właśnie do osob lubiących hazard. Czasem ktoś będzie mógł to wymienić na jakies dobra, więc dopóki istnieje spekulacja tego typu i jakaś tolerancja na zbyt duże skoki, to może w jakimś stopniu czasem kogoś zadowolić i upłynnić rynki. Nie mniej wydaje się mało realne. Stawiam na oszustwo, gdyż pieniądze są drukowane w sposób zbyt powolny często. W czasie wojny za mocno. Dodanie dodatkowej waluty jest jakoby dodrukowaniem dodatkowym. Zatem jeszcze więcej miesza i nie widzę dla tego niczego stabilnego, poza hazardem.

Sprawdź tu czym jest mailing.

Brak komentarzy

To comment you need to be logged in!

Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.